زبان برنامه نویسی مناسب مهندس مکانیک

رایگان
زبان برنامه نویسی مناسب مهندسین مکانیک
368فروش
رایگان
مهندس میلاد وحیدیان

مهندس میلاد وحیدیان: دانشجوی دکترای مهندسی مکانیک دانشگاه تهران

مهندس میلاد وحیدیان متولد 1372، دانشجوی دکترای مهندسی مکانیک دانشگاه تهران هستند. ایشان دوره‌های مختلفی از جمله آموزش نرم‌افزار متلب (MATLAB)، آموزش نرم‌افزار اباکوس (Abaqus) و آموزش برنامه‌نویسی پایتون را ارائه کرده‌اند.

زبان برنامه نویسی مناسب مهندس مکانیک

در این برنامه به بررسی مفاهیم پایه برنامه نویسی کامپیوتر و پاسخ این سوال متداول که کدام زبان برنامه نویسی مناسب مهندسی مکانیک است، پرداخته شده است.

چرا باید برنامه‌نویسی یاد بگیریم؟

صرف نظر از علایق شخصی، در عصری زندگی می‌کنیم که شاهد رشد روز افزون کامپیوترها و هوش‌های مصنوعی هستیم. پیشرفت‌های صده اخیر دستاوردیی از جمله گسترش کامپیوترها را به ارمغان آورده است. بخش بزرگی از خدماتی که توسط انسان در زمان گاه طولانی و صرف انرژی قابل توجهی انجام می‌شد، امروزه تبدیل به یک کد شده و در کسری از ثانیه انجام می‌گیرید علاوه بر این مزیت‌ها که مدیریت و طبقه‌بندی بهتری صورت می‌گیرد و کامپیوتر خستگی ناپذیر از تکرار و با دقت بالا است.
این رویداد به شدت ملموس است و انسان کنونی نمونه‌های بسیار زیادی را در زندگی خود شاهد است که از خدمات ایجاد شده توسط کامپیوتر استفاده می‌کند، بایک کلیک فعالیت انجام می‌شود اما با چه پرسه‌ای؟ برنامه نویسی به این سوال جواب خواهد داد. فراگیری این مهارت باعث می‌شود چگونگی عملکرد نرم افزارها و برنامه‌ها را می‌فهمید و می‌توانید خود آن را ایجاد کنید
حال با داشتن چنین ابزاری که نیاز به بلوغ خالق العاده‌ای ندارد چاره‌ای جز به کار گیری آن وجود ندارد؛ در آینده نه چندان دور شاهد کنار گذاشته شدن افراد نا آشنا به برنامه‌نویسی از عرصه شغلی خود خواهیم بود. بسیاری از زمینه‌ها در حال حاظر هم به کامپیوتر ها واگذاری شده اند و برنامه هستن که آن را برعهده گرفته اند و این امر اجتناب ناپذیر است.
این تفکر که برنامه نویسی مخصوص رشته بخصوصی است و باقی زمینه ها می‌توانند در مواقع لزوم به متخصص ان رجوع کنند صحیح نیست؛ هیچ کسی بهتر از شما نمی‌داند که به چه چیز نیاز دارید و ممکن است بخشی از جزئیاتی که شما به ان فکر می‌کنید ایجاد نشود. علاوه براین، برنامه نویسی یک روش تفکر است که نیاز روشن تمامی زمینه هاست، بعد از یادگیری این مهارت به جزئیات توجه بیشتری خواهید کرد و به دقت بالاتری خواهید رسید. علاوه بر‌ این‌ هنگام آموختن برنامه نویسی، توانایی حل مسئله شما به طور چشم گیری ارتقا پیدا خواهدکرد. برنامه نویسی منطق جدیدی را به مغزتان می آموزد که چطور مشکلات را در زندگی روزمره ببیند و برای ان راه حل پیداکند، با اصلاح روش‌های شکست خورده قبلی و تلاش بالاخره به بهترین راه حل دست پیدا کنید.

مهندس زهرا قاسمی مقدم

مهندس زهرا قاسمی‌ مقدم: دانشجوی کارشناسی دانشگاه صنعتی نوشیروانی

ایشان در زمینه رباتیک فعالیت داشته است وعلاقه‌مند به مطالعه و فعالیت در زمینه بیومکانیک، خودرو و ماشین الات کشاورزی است. همچنین از داستان نویسی،پرورش گیاه و خواندن کتاب‌ها ونظریات نیکوال تسال لذت می‌برد.

قسمت اول: ارائه مفاهیم

در این قسمت مهندس میلاد وحیدیان به بررسی زبان‌های برنامه متداول و ویژگی‌های مثبت و منفی آن‌ها پرداخته است و در نهایت بیان کرده‌اند که کدام زبان برنامه نویسی مناسب مهندسین مکانیک است.

فایل ارائه رایگان

ویدئوی ارائه رایگان

برای دانلود فایل‌ها باید دوره را خریداری کنید

قسمت دوم: گفتگوی با چندین مهندس مکانیک

در این قسمت از چندین مهندس مکانیک دعوت شده است تا نظرات خود را در باره زبان‌های برنامه نویسی و کاربردش در زمینه تخصصی خود را بیان کنند.

گفتگو رایگان

به زودی

 1. آواتار آرزو احمدی
  آرزو احمدی

  سلام
  خواستم بابت آموزش های بسیار خوبتون تشکر کنم.
  خلاء همچین آموزشی حس می‌شد.

  • آواتار میلاد وحیدیان
   میلاد وحیدیان(مدیریت)

   سلام
   خوشحالم که رضایت داشتید

 2. آواتار علی طاهر زاده
  علی طاهر زاده

  عالی عالی

  • آواتار میلاد وحیدیان
   میلاد وحیدیان(مدیریت)

   تشکر فراوان

 3. آواتار محمدعلی حیدریان
  محمدعلی حیدریان(خریدار محصول)

  خلاء همچین آموزش به شدت احساس می‌شد.
  عالی هستش

 4. آواتار ploytechnic.students@gmail.com
  [email protected](خریدار محصول)

  آموزش بسیار خوبی بود. واقعا جای همچینی آموزشی خالی بود.
  خواهشمند ام جلسه دوم نیز تکمیل شود.

  • آواتار میلاد وحیدیان
   میلاد وحیدیان(مدیریت)

   سلام
   خیلی ممنون
   در تلاشیم تا بهترین دانشجوها رو برای جلسه دوم جمع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

برای ارسال دیدگاه، نیاز است که را انجام دهید.