بهترین شهرها مناسب زندگی و کار برای مهندسین مکانیک

کار بسیار سختی است که یک شهر را بهترین انتخاب برای زندگی مهندسین مکانیک معرفی کرد. به دلیل اینکه تعداد زیادی متغییر بر اساس محل مورد نظر زندگی، مخارج زندگی، قیمت خانه و آموزش در این انتخاب دخیل هستند که نمی‌توان یک جواب قاطع داد.
اما کم و بیش اطلاعاتی وجود دارد که شهرهای مختلف را بر اساس بالاترین درامد برای مهندسین مکانیک، بهترین ساختارها برای کار مرتبط و تعداد مهندسین شاغل دسته بندی و رتبه بندی می‌کنند.

این اطلاعات که اخیرا توسط Bureau of Labor Statistics (BLS) منتشر شده است، می‌تواند به مهندسین مکانیک که دنبال یک فرصت جدید یا کسب تجربه‌های بیشتر هستند کمک کند تا در مسیر درست قرار بگیرند. این اطلاعات همراه با اطلاعات کلیدی دیگر مانند: کمپانی‌های بزرگی که مهندس‌ها را استخدام می‌کنند، قیمت خانه و رتبه عمومی آموزش، در کنار هم قرار می‌گیرند و لیستی را درست می‌کنند که می‌توانیم آن را “بهترین” شهرها برای مهندسین مکانیک بنامیم.

برای اینکه به جداول BLS نگاهی بیاندازیم بهتر است که اول به چندتا اطلاعات پیش زمینه‌ای دیگر نگاهی داشته باشیم. مهندسان همیشه درکنار درامد قابل توجه، امنیت شغلی بالایی نیز داشته‌اند. طبق آمار BLS میانگین درامد ۲۹۳,۹۶۰ مهندس مکانیک در امریکا در تاریخ می ۲۰۲۰، ۴۵.۹۴ دلار در ساعت بود که میانگین سالیانه آن ۹۵,۵۶۰ دلار می شود.
از نظر مقایسه، کارکنان STEM درامد سالانه‌ی ۹۸,۳۴۰ دلار در همان بازه‌ی زمانی داشته‌اند. میانه‌ی دارمد سالانه‌ی مهندسین مکانیک برابر ۹۰,۱۶۰ دلار در می سال ۲۰۲۰ بود. ده درصد پایینی آن‌ها ساعتی ۲۸.۰۸ دلار (۵۸,۴۱۰ دلار در سال) و ده درصد بالایی آن‌ها حداقل ۶۷.۸۲ دلار در ساعت (۱۴۱,۰۶۰ دلار در سال) درامد داشته اند.

بیشترین درامد و امتیازهای دیگر

اگر شما دنبال مکانی با بالاترین درامد و های تک ترین کمپانی‌ها می‌باشید، شهر هدفتان را San Jose-Sunnyvale-Santa Clara در کالیفرنیا قرار دهید. خانه‌ی بسیاری از غول‌های بزرگ تکنولوژی با میانگین درامد ساعتی ۶۰.۴۶ دلار یا ۱۲۵,۷۶۰ دلار در سال. رتبه‌ی دوم برای San Francisco-Oakland-Hayward در ۵۰ کیلومتری San Jose است با درامدی در حدود همان رتبه‌ی اول است.

بهترین شهرها برای مهندسین مکانیک
بهترین شهرها برای مهندسین مکانیک

درامد پرداختی در این مناطق مبلغ قابل توجه‌ای هستند اما یک مورد نیز وجود دارد که باید به آن توجه کرد و آن هم مقدار متوسط قیمت خانه در این مکان‌ها است که در حدود ۱.۲ میلیون دلار می‌باشد. رتبه‌ی کالیفرنیا در آموزش عمومی برابر ۲۰ و رتبه‌ی سه در آموزش دانشگاهی طبق U.S. News and World Report می‌باشد.

بزرگترین کمپانی‌هایی که عطش استخدام کردن مهندسین مکانیک و دیگر استعدادهای مهندسی را در San Jose دارند عبارتند از اپل، گوگل، ماکروسافت، انویدیا، سیسکو، Lockheed Martin و تسلا. این ایالت رتبه‌ی دوم در تعداد مهندسین مکانیک را نیز دارا می‌باشد. (میشیگان رتبه‌ی اول را دارد طبق امار BLS)

Michigan
بهترین شهرها برای مهندسین مکانیک

رتبه سوم برای Beaumont-Port Arthur و رتبه پنجم برای Midland است که هر دو در تگزاس قرار دارند و دارای دو صنعت با درامد بسیار بالا برای مهندسین مکانیک نیز می‌باشند: استخراج نفت و گاز (۵۶.۲۵ دلار در ساعت، ۱۱۷,۰۰۰دلار در سال) و بنزین و زغال سنگ و محصولات آن ها (۵۴.۸۸دلار در ساعت، ۱۱۵,۴۷۰ دلار در سال). میانگین درامد کلی در Port Arthur درواقع اندکی بالاتر است (۵۹.۷۱ دلار در ساعت، ۱۲۳,۷۰۰ دلار در سال).
قیمت متوسط خانه در Port Arthur در حدود ۷۳,۴۳۹ دلار است. رتبه‌ی این ایالت در اموزش عمومی برابر ۳۴ و در آموزش دانشگاهی برابر ۳۱ می‌باشد. شرکت‌های مرتبط عبارتند از: MMR Group، Flint Hills Resources، Valero Energy، Chevron Phillips Chemical و Huntsman Corp.

پنجمین رتبه متعلق است به Midland است. Midland که در فاصله‌ی ۱۰۰۰ کیلومتری Port Arthur قرار دارد درامدی برابر با Port Arthur نیز دارا می‌باشد. درامد متوسط برای مهندسین مکانیک ساعتی ۵۶.۵۸ دلار، ۱۱۷,۶۹۰ دلار در سال می‌باشد. قیمت خانه اندکی بالا است و در حدود ۲۵۸,۹۶۱ دلار است. کمپانی های مطرح در این لوکیشن عبارتند از: EOG، Chevron، ConocoPhillips، Schlumberger، Kinder Morgan، DCEP Midstream، Concho و Drewberry.

رتبه چهارم متعلق است به Albuquerque, N.M. خانه‌ی Sandia National Laboratories، که تمرکز اصلی آن روی توسعه دانش و تکنولوژی است تا مشکلات امنیت ملی را حل کند. اینتل، SAIC و Honeywell نیز در این منطقه قرار دارند. مهندسین مکانیک درامدی برابر با ۵۸.۴۵ دلار در ساعت و ۱۲۱,۵۷۰ دلار در سال دارند. قیمت خانه در این منطقه در حدود ۲۵۸,۲۴۴ دلار است. این ایالت دارای رتبه‌ی ۵۰ در آموزش عمومی و رتبه‌ی ۲۴ در آموزش دانشگاهی است.

The Washington, DC-Arlington and Alexandria, Va. رتبه‌ی ششم در میزان پرداختی و رتبه‌ی دهم در تعداد مهندسین مکانیک را دارا می‌باشند. این میزان پرداختی نیز منطقی است، به دلیل اینکه تعداد زیادی از شرکت‌ها نیاز زیادی به مهندس دارند. NASA Goddard Space Flight Center، NIST، Lockheed Martin، SAIC، Bechtel و Northrop grumman اسم تعدادی از آن‌ها هستند. درامد متوسط ساعتی ۵۶.۵۲ دلار و سالیانه ۱۱۷,۵۷۰ دلار است. قیمت معمول خانه در حدود ۵۹۸,۳۵۱ دلار است. رتبه‌ی ایالت در آموزش عمومی و دانشگاهی به ترتیب ۱۲ و ۱۷ می‌باشد.

اگر به سمت جنوب نگاهی بیاندازیم با رتبه‌ی هفتم، Augusta-Richmond در Georgia روبه‌رو می‌شویم. با درامد متوسط ۵۶.۰۳ دلار در ساعت و ۱۱۶,۵۵۰ دلار در سال است. کارفرمایان اصلی در این منطقه عبارتند از: Savannah River Nuclear Solutions، U.S. Department of Defense، John Deere و Parsons Corp. قیمت خانه در این منطقه برابر است با ۱۳۹,۴۹۲ دلار. همچنین رتبه‌ی آموزشی برابر ۲۶ و آموزش دانشگاهی برابر ۱۹ را دارا می‌باشد.

اگر بیشتر به سمت جنوب برویم می‌رسیم به Lake Charles, La با رتبه هشتم. مهندسین مکانیک به طور متوسط در ساعت درامدی برابر ۵۵.۲ دلار و در سال ۱۱۴,۸۲۰ دلار درامد دارند. کمپانی های برتر عبارتند از: LyondellBasell Industries، Citadel Completions، Kiewit Corp، Westlake Chemical، Bechtel، Northrop Grumman و Turner Industries. متوسط قیمت خانه نیز برابر است با ۱۷۹,۲۲۶ دلار. رتبه‌ی این ایالت در آموزش پایین است، با رتبه‌ی ۴۸ در آموزش عمومی و دانشگاهی.

Idaho Falls خانه‌ی Idaho National Laboratories، Battelle و the Naval Nuclear Laboratory می‌باشد و رتبه‎ی نهم را نیز دارا می‌باشد. درامد ساعتی یک مهندس مکانیک در این منطقه برابره ۵۴.۲۳ دلار و ۱۱۲,۸۰۰ دلار در سال می‌باشد. قیمت خانه نیز در حدود ۲۹۱,۴۷۹ دلار است. رتبه‌ی اموزش عمومی و دانشگاهی نیز به ترتیب برابرند با ۲۹ و ۳۰.

و در اخر رتبه دهم برای Salinas و Calif است. درامد در مناطق در هر ساعت ۵۳.۹۱ دلار و ۱۱۲,۱۴۰ دلار در سال است. کمپانی‌های برتر در این مناطق عبارتند از: Pacific Scientific Energetic Materials، TEKNOVA، Farmwise Labs و Joby Aviation. قیمت متوسط خانه نیز برابر است با ۶۲۰,۱۶۱ دلار.

علاوه بر موارد اشاره شده در بالا لوکیشن‌های دیگری هم وجود دارند که شاید مهندسین مکانیک بخواهند به آنجا بروند. شهرهای بزرگ با تعداد زیادی از فرصت‌های استخدامی برای مهندسین مکانیک، که می‌تواند هم خوب باشد هم بد که بستگی دارد چه کسی دارد به آن نگاه می‌کند. این ساختار به این معنی است که تعداد زیادی شغل وجود دارد که با رقابت شدیدی نیز همراه شده‌اند. این ۱۰ منطقه عبارتند از:

Detroit-Warren-Dearborn, Mich

Los Angeles-Long Beach-Anaheim, Calif.

Chicago-Naperville-Elgin, Ill.

New York; Newark-Jersey City, N.J.

Houston-The Woodlands-Sugar Land, Texas

Boston-Cambridge, Mass.; Nashua, N.H.

Dallas-Fort Worth-Arlington, Texas

Philadelphia, Pa.; Camden, N.J.; Wilmington, Delaware

Minneapolis-St. Paul-Bloomington, Minn.

Washington, D.C.-Arlington-Alexandria

مهندس محمد بهداد محمدی
مهندس محمد بهداد محمدی

نویسنده:

مهندس محمد بهداد محمدی 
دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه تهران

(برای مطالعه بیشتر روی نام یا تصویر ایشان کلیک کنید)

منبع:

asme.org